Instagram
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin Inwestor na medal
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Wirtualny przewodnik po Gminie Puławy

solary banner

„Instalacje solarne na terenie Gminy Puławy cz. 1”

„Instalacje solarne na terenie Gminy Puławy cz. 1”

Projekt zlokalizowany na terenie woj. lubelskiego, w pow. puławskim, w gm. PUŁAWY. Teren projektu obejmował 27 miejscowości w gminie Puławy w zakresie dostawy i montażu 261 kompletów instalacji kolektorów słonecznych płaskich wspomagających podgrzewanie wody dla potrzeb wody użytkowej, w tym:

  1. a) 185 kompletów instalacji kolektorów słonecznych płaskich składających się z 2 paneli o mocy min. 3,4kW i zasobnik 300 dm3 montowanych na dachach lub elewacjach budynków mieszkalnych osób fizycznych,
  2. b) 76 kompletów instalacji kolektorów słonecznych płaskich składających się z 3 paneli o mocy min. 5,10kW i zasobnik 400dm3 montowanych na dachach lub elewacjach budynków mieszkalnych osób fizycznych.

Celem głównym projektu jest upowszechnienie technologii wytwarzania czystej energii wśród mieszkańców poprzez powszechny montaż OZE na terenie gminy Puławy. Realizacja projektu posłuży również dywersyfikacji źródeł wytwarzania energii cieplnej, a tym samym poprawie bezpieczeństwa energetycznego mieszkańców gminy. Ponadto wzrost wytwarzania energii cieplnej z OZE przyczyni się bezpośrednio do redukcji zanieczyszczenia powietrza atmosferycznego i poprawy jego jakości. Stanie się to dzięki zmniejszeniu emisji gazów cieplarnianych do atmosfery. W konsekwencji inwestycja w rozwój instalacji OZE poprawi komfort życia mieszkańców m. in. poprzez zmniejszenie obciążeń finansowych społeczności lokalnej oraz podniesie atrakcyjność społeczno – gospodarczą gminy.

W wyniku realizacji projektu dodatkowa zdolność wytwarzanie energii z OZE na terenie gminy wyniesie 1,0166MW, a produkcja energii cieplnej z nowo wybudowanych instalacji wytwórczych wykorzystujących OZE osiągnie wartość 449,06MWh/rok. Szacuje się także, że dzięki zainstalowaniu nowo wybudowanych OZE roczny spadek emisji gazów cieplarnianych wyniesie 233,58 ton ekwiwalentu CO2.

Ponadto utworzony został portal internetowy www.gminapulawy.e-oze.eu, który pełni funkcje edukacyjne, promocyjne oraz oferuje usługi on-line. Instalacje, będące przez cały okres trwałości (5 lat) własnością Gminy Puławy, są usytuowane na budynkach stanowiących własność osób prywatnych, z którymi Gmina Puławy podpisała umowy użyczenia.

Numer umowy: RPLU.04.01.00-06-0106/16
Beneficjent: GMINA PUŁAWY
Poziom unijnego dofinansowania: 85,00 %
Data rozpoczęcia realizacji projektu: 2016-05-16
Data zakończenia rzeczowego realizacji projektu: 2019-05-31

Projekt realizowany przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020.

Czytany 411 razy
bip nowe
 
truskawka banner
 
obrady banner

POMOC PRAWNA BANNER

Mapa Gminy
Logo GOPS
 
banner maly seniorzy
 
dobry start