Prognoza poziomu wody w Wiśle

Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Krakowie wydało prognozę stanów wody dla zlewni Wisły środkowej. Dziś poziom wody na Wiśle na wodowskazie w Puławach-Azoty o godz. 6.00 wynosił 468 cm i o 18 cm przekraczał stan ostrzegawczy. Według prognoz stan alarmowy, który wynosi 550 cm, Wisła osiągnie w sobotę 27 czerwca 2020 r. Potem poziom wody powinien zacząć opadać. W niedzielę 28 czerwca prognozowany jest już stan 490 cm. Pełna treść komunikatu dostępna jest w poniższym załączniku.