Ostrzeżenie przed burzami z gradem!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla całego województwa lubelskiego przed burzami z gradem.

Ostrzeżenie obowiązuje w środę 10 czerwca od godz. 6:00 do godz. 21:00. W tym czasie prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 35 mm. W czasie burz porywy wiatru mogą osiągać prędkość do 75 km/h. Miejscami możliwy jest także grad.