Instagram
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin Inwestor na medal
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Wirtualny przewodnik po Gminie Puławy

solary banner

Przedsiębiorcy dotknięci COVID-19 będą zwolnieni z podatku od nieruchomości

Przedsiębiorcy dotknięci COVID-19 będą zwolnieni z podatku od nieruchomości

Przedsiębiorcy z Gminy Puławy, którzy w wyniku obowiązujących przepisów związanych ze skutkami epidemii COVID-19 byli zmuszeni zamknąć lub zdecydowanie ograniczyć działalność swojej firmy, będą mogli ubiegać się o zwolnienie z podatku od nieruchomości za kwiecień, maj i czerwiec 2020 r.

Zwolnienie od podatku od nieruchomości dotyczy podatników, których płynność finansowa uległa pogorszeniu na skutek spadku obrotów gospodarczych w następstwie wystąpienia COVID-19. Dotyczy to m.in. branży gastronomicznej (restauracje czy domy weselne) i usługowej (np. fryzjerzy). Warunkiem z skorzystania z pomocy będzie nie posiadanie żadnych zaległości w podatku od nieruchomości do końca stycznia 2020 r. Przez spadek obrotów gospodarczych rozumie się sprzedaż towarów lub usług, w ujęciu ilościowym lub wartościowym:

  1. niemniej niż o 15%, obliczony jako stosunek łącznych obrotów w ciągu dowolnie wskazanych 2 kolejnych miesięcy kalendarzowych, przypadających w okresie po dniu 1 stycznia 2020 r. do dnia poprzedzającego dzień złożenia korekty informacji lub deklaracji na podatek od nieruchomości, w porównaniu do łącznych obrotów z analogicznych 2 kolejnych miesięcy kalendarzowych roku poprzedniego; za miesiąc uważa się także 30 kolejno po sobie następujących dni kalendarzowych, w przypadku gdy dwumiesięczny okres porównawczy rozpoczyna się w trakcie miesiąca kalendarzowego, to jest w dniu innym niż pierwszy dzień danego miesiąca kalendarzowego lub
  2. niemniej niż o 25% obliczony jako stosunek obrotów z dowolnie wskazanego miesiąca kalendarzowego, przypadającego po dniu 1 stycznia 2020 r. do dnia poprzedzającego dzień złożenia korekty informacji lub deklaracji na podatek od nieruchomości, w porównaniu do obrotów z miesiąca poprzedniego; za miesiąc uważa się także 30 kolejno po sobie następujących dni kalendarzowych, w przypadku gdy okres porównawczy rozpoczyna się w trakcie miesiąca kalendarzowego, to jest w dniu innym niż pierwszy dzień danego miesiąca kalendarzowego.

Przedsiębiorca, który chce być zwolniony od podatku od nieruchomości musi złożyć następujące dokumenty:

  1. korektę informacji lub deklaracji na podatek od nieruchomości;
  2. wypełniony formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc rekompensującą negatywne konsekwencje ekonomiczne z powodu COVID-19, stanowiący załącznik nr 1 do uchwały;
  3. oświadczenia przedsiębiorcy stanowiące załącznik nr 2 do uchwały.

Dokumenty są do pobrania poniżej.

Czytany 350 razy
bip nowe
 
truskawka banner
 
obrady banner

POMOC PRAWNA BANNER

Mapa Gminy
Logo GOPS
 
banner maly seniorzy
 
dobry start