Instagram
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin Inwestor na medal
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Wirtualny przewodnik po Gminie Puławy

solary banner

Najdorodniejsza truskawka sezonu znów z Leokadiowa?

Najdorodniejsza truskawka sezonu znów z Leokadiowa?

Kolejny truskawkowy gigant wyrósł na plantacji Państwa Wioletty i Zachariusza Chrostów z Leokadiowa. Owoc odmiany Roxana osiągnął wagę 211 gram i jest zaledwie o 3 gramy lżejszy od truskawki wyhodowanej przez Państwa Chrostów przed rokiem. Okaz z 2017 r. o wadze 214 gram pobił nieoficjalny rekord Polski.

Prezentowany przez Panią Wiolettę i jej wnuczka Kubusia owoc, to jak na razie największa truskawka zgłoszona do tegorocznej edycji „Konkursu na największą truskawkę sezonu 2018”. Owocne można jeszcze dostarczać jeszcze do 15 czerwca br.

Przypominamy, że w piątek, 8 czerwca br. upływają terminy zgłoszeń do konkursu kulinarnego, artystycznego, Miss Truskawki, Plantatora Roku oraz najpiękniejsze truskawkowe stoisko. Regulaminy i karty zgłoszeń dostępne są tutaj.

Czytany 1140 razy
bip nowe
 
truskawka banner
 
obrady banner

POMOC PRAWNA BANNER

Mapa Gminy
Logo GOPS
 
banner maly seniorzy
 
dobry start