A co Ty wiesz o swojej gminie? III Gminny Konkurs Wiedzy o Regionie „Moja Gmina Puławy”

Fot. Kamil Lewandowski

27 listopada br. Gminna Biblioteka Publiczna zorganizowała III Gminny Konkurs Wiedzy o Regionie „Moja Gmina Puławy”, który odbył się w budynku Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Górze Puławskiej. Do konkursu przystąpiło 10 trzyosobowych drużyn, reprezentujących wszystkie szkoły z terenu Gminy Puławy. W skład jury wchodzili: Pan Krzysztof Brzeziński – Wójt Gminy Puławy, Pani Danuta Szlendak – Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej oraz Pani Zofia Małek – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Puławach z/s w Górze Puławskiej. Imprezę tradycyjnie już poprowadziła Pani Katarzyna Adamowska – Instruktor Biblioteki Powiatowej.

Konkurs przebiegał w pięciu etapach:

1. Wykonanie Herbu Gminy Puławy techniką dowolną.

2. Sprawdzian wiedzy historycznej w postaci krzyżówki.

3. Sprawdzian wiedzy na temat okresu współczesnego - odpowiedź ustna na 2 pytania

4. Zagadka fotograficzna – odgadnięcie 10 fotografii z obszaru gminy.

5. Zagadka muzyczna, w której należało spośród 3 różnych melodii wybrać tę, która jest Hymnem Gminy Puławy

Po zaciętej rywalizacji nastąpiło podliczanie punktów, a uczestnicy udali się na słodki poczęstunek ufundowany przez: AJG Uniwersam Anna i Jerzy Grabczak, Delikatesy Jędruś w Górze Puławskiej oraz Gminną Spółdzielnię Samopomoc Chłopska w Górze Puławskiej. Po przerwie okazało się, że do wyłonienia pierwszych trzech miejsc konieczna jest dogrywka. Walka o podium toczyła się między 4 zespołami, zaś w rezultacie zwycięskie miejsca uzyskały:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Górze Puławskiej (Julia Górecka, Łucja Michta, Eliza Czerwińska)

II miejsce – Publiczne Gimnazjum w Zarzeczu (Angelika Skorupa, Dominik Kozieł, Kinga Łuczyńska)

III miejsce – Publiczne Gimnazjum w Gołębiu (Aleksandra Capała, Zofia Matysiak, Aneta Cybula)

Członkowie zwycięskich drużyn nagrodzeni zostali kartami upominkowymi, które zrealizować mogą w sklepach empik. Oprócz tego każdy z uczestników otrzymał grę planszową „Prawo dżungli”, oraz książkę pt. „Tajemnice szafy babci i dziadka – spotkanie z tradycją” wydaną przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Puławach. Nagrody ufundowała Gminna Biblioteka Publiczna w Puławach z siedzibą w Górze Puławskiej oraz Wójt Gminy Puławy.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałej wiedzy, a opiekunom dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie młodzieży do udziału w konkursie.

Aleksandra Kościelska