Rozbudowa i przebudowa budynku Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w miejscowości Góra Puławska

fot. C. Świderski, M. Kramarczyk, K. Lewandowski

ROZBUDOWA I PRZEBUDOWA BUDYNKU SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM W MIEJSCOWOŚCI GÓRA PUŁAWSKA

ZAKRES WYKONANYCH ROBÓT

W nowej części Szkoły zlokalizowano następujące pomieszczenia:

- W piwnicy: 2 szatnie dla uczniów,

- Na parterze:

• 2 sale dla dzieci 6-letnich z osobnymi zapleczami sanitarnymi,
  • 1 salę komputerową,
  • 5 sal dydaktycznych,
  • 2 świetlice,
  • salę gimnastyczną o wym. 32x17 m wraz z zespołem sanitarno-szatniowym, w tym szatnię i toaletę dla osób niepełnosprawnych oraz pomieszczenie trenera w-f. Plac do gry o wymiarach 15x28m pozwala na grę w piłkę ręczną, koszykówkę oraz siatkówkę. Ponadto wydzielono trzy boiska treningowe, oddzielone za pomocą rozsuwanych kurtyn, do gry w koszykówkę lub siatkówkę. Salę wyposażono w 33 drabinki gimnastyczne oraz w tablicę wyników.

- Na piętrze:

• 3 klasopracownie z zapleczami,
  • szkolną bibliotekę z czytelnią
  • gminną bibliotekę z czytelnią
  • sekretariat,
  • pokój dyrektora Szkoły Podstawowej,
  • pokój dyrektora Gimnazjum,
  • 2 pokoje nauczycielskie,
  • sanitariaty,
  • pomieszczenia gospodarcze,
  • wejścia na widownię sali gimnastycznej z 247 miejscami siedzącymi.
  • Dostęp do pomieszczeń zlokalizowanych na I piętrze dla osób niepełnosprawnych umożliwia winda.

- w starej części Szkoły przebudowano klatkę schodową, wymieniono parkiet na małej Sali gimnastycznej inne niewielkie zmiany.

Wykonano 15 miejsc parkingowych w tym 2 dla osób niepełnosprawnych, a także drogę ewakuacyjną i oświetlone chodniki

Termin realizacji: kwiecień 2015 r. – listopad 2016 r.
Pozwolenie na użytkowanie obiektu uzyskano dnia 30.03.2017r.
Wartość wykonanych robót wraz z nadzorem inwestorskim: 9 298 099,76
Kwota dofinansowania ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej: 2 000 000,00 zł

Wykonawca: Korporacja Budowlana „DARCO” Dariusz Żak, ul. Garbarska 53, 26-600 Radom

Nadzór inwestorski: „KNK Budownictwo” Zbigniew Gajos, ul. Zagórska 171, 25-346 Kielce