Modelarze zawitali do Gołębia już po raz dwunasty

2 i 3 grudnia 2017 r. w Gołębiu już po raz dwunasty odbył się Konkurs – Wystawa Modeli Kartonowych. Wydarzenie rok rocznie przyciąga miłośników modelarstwa kartonowego z całej Polski. W tym roku o nagrody walczyło 88 uczestników, którzy zgłosili łącznie 171 modeli.

Konkurs rozegrano w piętnastu klasach i w trzech grupach wiekowych. Sędziowie oceniali modele wg zasady „podoba się – nie podoba się” uwzględniając trudność modelu i staranność wykonania. W każdej klasie i grupie przyznano medale wraz z dyplomami za pierwsze trzy miejsca. W klasach, w których brakowało modeli zgłoszonych do oceny przez uczestników przyznano wyróżnienia. Podczas trwania oceny Komisja utworzyła nowe klasy: samoloty wielopłatowe; samoloty wielosilnikowe (tłokowe) oraz okręty podwodne.

Jedną z nagród specjalnych w konkursie przyznał Wójt Gminy Puławy Pan Krzysztof Brzeziński w kategorii „statki i okręty”. Wyróżnienie otrzymał Tomasz Guz za model Bismarck.