Zapraszamy do Gminy Puławy na Powiatowe Święto Plonów!

Nadchodzący weekend, 26 i 27 sierpnia 2017 r. w Gminie Puławy zapowiada się bardzo atrakcyjnie. W sobotę na stadionie sportowym w Górze Puławskiej w zawodach sportowo-pożarniczych zmierzą się najlepsze zastępy OSP z całego Powiatu Puławskiego. Niedziela zaś upłynie pod znakiem tradycyjnych obrzędów dożynkowych, które zagoszczą w Gołębiu.

W sobotnich Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych OSP będą rywalizowały jednostki, które zwyciężyły w poszczególnych gminach, dlatego poziom zawodów będzie bardzo wysoki. Przed druhami wyścig w sztafecie pożarniczej oraz ćwiczenia bojowe. Gminę Puławy będą reprezentowały OSP Opatkowice i OSP Leokadiów. Początek zawodów o godz. 10:00, zakończenie planowane jest o godz. 13:30. Serdecznie zapraszamy do udziału i zagrzewania naszych drużyn gorącym dopingiem!

Uroczystości dożynkowe w Gołębiu rozpoczną się o godz. 12:00 od uroczystej Mszy Św. w pięknym, renesansowym Kościele parafialnym pw. św. Floriana i św. Katarzyny. Następnie uczestnicy przejdą w barwnym korowodzie z tradycyjnymi wieńcami na plac dożynkowy, gdzie odbędzie się dalsza część obchodów.

Program wydarzenia obfituje w liczne występy lokalnych zespołów muzycznych, tanecznych i folklorystycznych z całego Powiatu Puławskiego, w tym nasze rodzime „Śpiewające Seniorki” oraz dziecięcy zespół „Aplauz” z Gołębia. Wieczór uświetni występ Przemka Radziszewskiego z zespołem, który porwie publiczność w wir znanych polskich przebojów m.in. Perfectu, Lombardu czy Lady Pank.

Uroczystości dożynkowe to także wspaniałe stoiska, przygotowywane przez gminy, domy kultury czy stowarzyszenia. Podczas tegorocznego Święta Plonów będzie ich ponad dwadzieścia. Na uczestników będą czekały także stoiska informacyjne różnych instytucji jak np. LODR w Końskowoli, ARiMR, PCPR czy KRUS.

Podczas dożynek zostaną rozegrane liczne konkursy. Jurorzy wybiorą m.in. najpiękniejsze stoiska, wieńce oraz najsprawniejszych sołtysów.

Serdecznie zapraszamy! Do zobaczenia na Dożynkach Powiatowych w Gminie Puławy!