FLORIADA 2017 w Gołębiu

W niedzielę, 7 maja 2017 r. w Gołębiu odbyły się uroczystości odpustowe ku czci św. Floriana – jednego z patronów miejscowej parafii, który jest opiekunem strażaków oraz innych zawodów związanych z ogniem. W gołębskiej świątyni zapanował wyjątkowo podniosły nastrój a wspólna modlitwa przebiegała w otoczeniu sztandarów i strażackich mundurów.

Uroczystość zgromadziła liczną rzeszę strażaków – ochotników z Gminy Puławy, ale także z jednostek działających w innych gminach Powiatu Puławskiego. Wśród gości znaleźli się także m.in. Starosta Puławski Pan Witold Popiołek oraz Komendant Powiatowy PSP w Puławach st. bryg. mgr inż. Grzegorz Podhajny.

W trakcie Mszy Św. nastąpił symboliczny moment, w którym delegacja władz samorządowych gminy – na czele z Wójtem Krzysztofem Brzezińskim – przekazała na ręce Ks. Jerzego Węzki mundur strażacki. Zdarzenie to związane jest z faktem, że Proboszcz gołębskiej parafii pełni posługę Puławskiego Powiatowego Kapelana Straży Pożarnych.

Po nabożeństwie, na wychodzących z kościoła czekała spora niespodzianka – ulicami Gołębia przejechała parada wozów strażackich.

Po południu, na terenie wokół świątyni odbył się festyn „Floriada 2017”, który obfitował w wiele rodzinnych atrakcji i niespodzianek, m.in. pokaz wschodnich sztuk walki, pokaz grup rekonstrukcyjnych, występy lokalnych solistów i zespołów oraz ciepły poczęstunek z grilla. Na najmłodszych uczestników czekała dmuchana zjeżdżalnia, kącik plastyczny czy zabawy z animatorami.

Największą niespodzianką okazał się występ Ks. Piotra Kazimierskiego – wikariusza gołębskiej parafii, który wcielił się w rolę… Zenona Martyniuka i rozbawił publiczność śpiewając jego największe przeboje.

Wydarzenie spotkało się z ogromnym entuzjazmem i zainteresowaniem ze strony mieszkańców Gołębia, którzy chętnie włączyli się także w jego organizację. Serdecznie wszystkim gratulujemy i dziękujemy!