Instagram
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin Inwestor na medal
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Wirtualny przewodnik po Gminie Puławy

solary banner

Jest pozwolenie na użytkowanie rozbudowanej Szkoły w Górze Puławskiej!

Jest pozwolenie na użytkowanie rozbudowanej Szkoły w Górze Puławskiej!

31 marca 2017 roku to dzień, który zapisze się na trwałe w historii szkoły w Górze Puławskiej, ponieważ nadszedł wreszcie moment tak długo oczekiwany przez społeczność uczniowską, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, rodziców, okolicznych mieszkańców oraz samorząd Gminy Puławy. Rozbudowa i przebudowa budynku Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Górze Puławskiej została oficjalnie zakończona pozwoleniem na użytkowanie obiektu, które z rąk Elżbiety Dudzińskiej – Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Puławach, odebrał Wójt Gminy Puławy Krzysztof Brzeziński. Wydana decyzja, jako w całości zgodna z żądaniem Inwestora, jest natychmiast wykonalna, co w praktyce oznacza możliwość niezwłocznego rozpoczęcia użytkowania budynku.

W konsekwencji uczniowie i pracownicy szkoły mogli dzisiaj po raz pierwszy z bliska zobaczyć wszystkie nowo wybudowane pomieszczenia, w których już wkrótce prowadzone będą zajęcia dydaktyczne. Bez wątpienia największe emocje wzbudziła sala widowiskowo – sportowa z trybunami, posiadająca plac do gry o wymiarach 15 x 28 m, zapewniający możliwość gry w koszykówkę, siatkówkę i piłkę ręczną, na którym rozemocjonowani uczniowie już dziś rozegrali swoje pierwsze mecze.

Pragniemy, aby uczniowie, w poczuciu odpowiedzialności i poszanowania mienia, które zostało im powierzone, zdobywali wiedzę i kształtowali nowe umiejętności, wieńcząc je wysokimi wynikami edukacyjnymi. Oddana do użytkowania historyczna inwestycja w infrastrukturę oświatową jest dowodem, że sumienna i konsekwentna praca pozwala zrealizować nawet najbardziej ambitne marzenia. Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie otwiera również drogę do ubiegania się o środki zewnętrzne z rezerwy oświatowej Ministerstwa Edukacji Narodowej na zakup wyposażenia sal lekcyjnych oraz sprzętu sportowego do sali widowiskowo – sportowej.

Szczegółowe informacje dotyczące inwestycji znajdą Państwo pod adresem:

http://www.gminapulawy.pl/aktualnosci/item/1035-umowa-na-rozbudow%C4%99-szko%C5%82y-w-g%C3%B3rze-pu%C5%82awskiej-zosta%C5%82a-podpisana.html

Czytany 1126 razy
bip nowe
 
truskawka banner
 
obrady banner

POMOC PRAWNA BANNER

Mapa Gminy
Logo GOPS
 
banner maly seniorzy
 
dobry start