Jesienny Rajd Nordic Walking w Gołębiu już za nami

fot. Fundacja BezMiar

Pomimo deszczowej, jesiennej aury, kilkudziesięciu uczestników stawiło się na starcie Jesiennego Rajdu Nordic Walking, który odbył się w sobotę, 22 października 2016 r. w okolicach Gołębia.

Oprócz mieszkańców Gminy Puławy, na łąki bonowskie zawitali miłośnicy spacerów z kijami z różnych zakątków Lubelszczyzny, m.in. z Radzynia Podlaskiego, Ryk, Łukowa, Białej Podlaskiej, Dęblina i Miasta Puławy.

Osoby mniej wprawione, oraz te, które dopiero rozpoczynały swoją przygodą z Nordic Walkingiem, mogły skorzystać z fachowych porad, udzielanych przez wykwalifikowanych instruktorów, na czele z Panią Marzeną Skibińską-Sobczuk.

Po wspólnej rozgrzewce, dwie grupy piechurów – mniej i bardziej zaawansowana – wyruszyły na czerwoną trasę NW, rozciągającą się w malowniczych kompleksach leśnych Gołębia i Niecieczy.

Na zakończenie, uczestnicy spotkali się przy ognisku na terenie dawnej wsi Bonów, gdzie czekał ciepły poczęstunek oraz gawęda z Towarzystwem Przyjaciół Gołębia.

Organizatorem Jesiennego Rajdu Nordic Walking była Fundacja BezMiar. Wydarzenie było współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Puławy w ramach wsparcia realizacji zadania publicznego pn. Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej – organizacja zajęć sportowo-rekreacyjnych, rozgrywek, zawodów, szkoleń sportowych lub innych form aktywności sportowej na terenie Gminy Puławy.